Doplnění fotek k Chorvatsku - Jirkovy stránky. Je tam spousta nových, zajímavých odkazů a budu doplňovat informace o zajímavých místech a městech po trase, i v samotné Dalmacii, či přímo v okolí Bašky Vody. V aktualitách 2014 - 2015 najdete nejnovější informace a zajímavosti o Chorvatsku a cestě tam i zpět, včetně všech aktuálních poplatků, cen paliva, potravin, vstupného apod., a také aktuální počasí a nebo on-line kamery na hranicích a mýtných branách! Dále jsem tam umístil nejnovější fotky i video z lyžování na Hochkaru 20010 - 2014, apod.
Na těchto stránkách jsem postupně přidával fotky z dalších výletů viz levý sloupeček (Berghof, Orlí hnízdo,Obersalzberg, Salzburg, Hallstatt, Salzkammergut - texty - 03. - 06.07.2010, Salzkammergut, ubytování, Lammerklamm, Königsee, Obersalzberg, Krimmler Wasserfall, Zell am See, Hallstatt, Salzwelten, Eis- a Mammuthölle, apod.) Ale především fotky z lyžování na Hochkaru 2010 - 12, Wachau, Vídeň, Mnichov, Herzogenaurach, Osvětim, Krakov... Fotky ze školy, fotky z lyžáků, vodáků, výlety do Prahy, fotky z maturitních plesů, oslavy narozenin, golf v Radíkově, tenisový turnaj na Gymplu ... nejnověji jsem doplnil na stránkách - Jirkovy stránky fotky z výletu do Provence a Cote d´Azur 2012 a Stužkovák 2012. Děkuji za trpělivost.
Chorvatsko - publikace, nejen v češtině, ale i v angličtině, němčině a chorvatštině. Spousta zajímavých informací z infocenter, odborných časopisů, cestovních kanceláří, turistických združení, mnoho rad, tipů, map, ceníků apod...

Mé stránky na téma Chorvatsko
Pinterest
YouTube

a mé profily:
Facebook

Twitter
Flipboard

issuu
http://www.youtube.com/user/hrdas66

Traunsee


Traunsee
Hotel Ort a jezero Traunsee
Hotel Ort a jezero Traunsee
 
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
Letecký pohled na Traunsee a Gmunden

Traunsee je jezero ležící v oblasti Salzkammergut (Solná komora), konkrétně na jeho severovýchodním konci, v Rakousku. Je položené mezi skalnatým masivem Traunstein a vápencovým pohořím Höllengebirge. Je na řece Traun. Centrem turistiky je větší město Gmunden (440 m, 13 000 obyv.), ležící zcela na severním konci jezera.

Obsah

[skrýt]

Již Římané ho nazvali „šťastným jezerem“ (Lacus Felix). Poprvé se název „Trunseo“ objevil v dokumentech v roce 909. Od 14. století do roku 1850 byl Gmunden a Traunsee hospodářským střediskem Solné komory. Dnes jsou to především vyhledávané klimatické lázně. Oblast jezera Traunsee je již od pradávna známa především díky již několik set let trvající výrobě keramiky. 8. května 1945 spadlo do jezera letadlo typu P-47 Thunderbolt. Byla to poslední ztráta letounu USAF během války v Evropě. Přes 50 let byl nezvěstný a teprve v roce 2005 byl opět nalezen skrytý ve vodách Traunsee v asi 70 m hloubce. Stroj s názvem „Dottie Mae“ byl podroben ve Spojených státech rozsáhlému zrestaurování.


Okolí

Východní břeh jezera je velmi málo osídlený a přístupný po silnici jen zhruba do poloviny své délky. Tomuto břehu jezera vévodí vápencový masiv Traunstein - 1 691m, patřící do skupiny pohoří Salzkammergutberge. Na západním břehu Traunsee je infrastruktura hustší. Nachází se zde např. obec Altmünster, kemp či přístaviště lodí. Na jihu se jezera se svahy pohoří Salzkammergutberge pomalu prolínají s vyšším pohořím Totes Gebirge (Mrtvé hory).


Turismus

Turistika v oblasti jezera Traunsee ožívá především v letních měsících. Teplota vody v srpnu dosahuje hodnoty kolem 20 °C. Je zde vyhlášená výborná kvalita vody, a tak se zde provozuje mnoho vodních sportů (potápění, vodní lyžování, windsurfing atd.). V létě jezdí po jezeře kolesový parník Gisela a první parník s lopatkovým kolem zvaný Žofie, která vyplula již 15. května 1839. Na jižním okraji jezera vede z části obce Ebensee zvané Oberlangbath lanovka na vrchol Feuerkogel (1 592 m) v pohoří Höllengebirge. Jižně od města Gmunden, na severu jezera, leží na malém ostrově známý Zámecký hotel Ort přístupný z pevniny po dřevěném mostě. (prohlídka trvá 45 minut).


Externí odkazy

Pramen: Wikipedia
13.07.2011 07:53:49
Jiří Hrdý
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one